Kırık Mızrap

'Kırık Mızrap' Gecesi

4175 kez izlendi

Detay Yorum Facebook
Embed
Paylaş
Samanyolu Yayın Grubu’nun 20. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kırık Mızrap konserinde, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin eserleri, geniş bir orkestra eşliğinde seslendirdi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve müziğin her formundan eserlerin sahnelendiğiği bu özel gecede, orkestrayı Şef Turhan YÜKSELER yönetti.

Usta isim Bülent Özveren ve Burcu Şentürk’ün sunduğu gecede, Ahmet Özhan, Azerbaycan halk müziği sanatçısı Azerin, Burak Kut, Erhan Güleryüz, Ekrem Düzgünoğlu, Garo Mafyan, Melihat Gülses, Ankara Devlet Senfoni sanatçısı Murat Karahan, Murat Göğebakan, Reşit Muhtar, Jale Parıltı, Grup Tillo, Sami Özer, Turgay Başyayla ve Muazzez Ersoy gibi çok kıymetli sanatçılar sahne aldı.

BAŞBAKAN'DAN GECEYE ÖZEL MESAJ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da geceye özel mesaj göndererek, Samanyolu'nun 20. kuruluş yıldönümünü tebrik etti. Kırık Mızrap konserini heyecan verici bulduğunu ifade eden Erdoğan, "Muhterem Fethullah Gülen'e gönül telinden süzerek inşa ettiği tüm o mısralar için, o mısraları musikiyle buluşturarak farklı bir güzellik katan sanatçılarımıza da emekleri için ayrıca teşekkür ediyor, ellerine, dillerine ve gönüllerine sağlık diyorum." dedi. Erdoğan, STV'nin ilkeli, ahlaklı ve dürüst yayıncılık anlayışıyla demokrasiye katkılarının devamını diledi.
  • Sezon 1 Bölüm 1
  • Yayın Tarihi 25.12.2012
  • 20:00