Günışığı

Günışığı - Çocuğumun yeteneğini nasıl keşfedebilirim?

1698 kez izlendi

Detay Yorum Facebook
Embed
Paylaş
Çocuğumun yeteneğini nasıl keşfedebilirim?Çocuklar her anne babanın dünyasındaki en önemli varlıklardır. Onların geleceğe yönelik yaşamlarını yönlendirmede ebeveynin rolü oldukça etkendir. Her çocuk doğduğundan itibaren anne baba tarafından gözlemlenip yetenekleri doğrultusunda yönlendirilirse, her çocuk toplumda başarılı bir birey olarak yerini alır. Uzman Psikolog Berrin Göncü ışıkoğlu ile çocukların yeteneklerini keşfetmede anne babanın rolünü günışığında konuşuyoruz.
Çocukları ve gençleri suça iten nedenler bugün herkes tarafından çok iyi biliniyor. Hiç kuşkusuz sanayileşme hızlı ve düzensiz kentleşmeyi birlikte getirir. Onun ürünü olarak işsizlik, gelir dağılımında eşitsizlikler, geleneklerin sarsılması, bu şartlar altında özellikle çocuk ve genç nüfusun artışı suç eğilimini oluşturur öyleki batı toplumlarındaki çocuk suçluluğu yapılan aratırmalarda bu nedenleri işaret etmiştir. Çocukları ve gençleri suça iten nedenleri alınacak tedbirleri ve aileye düşen görevleri Avukat Gülnaz Güneş’ten günışığında dinliyoruz.
Hem dünya, hem de ahiret hayatımız için çok önemli ve gerekli olan duaların ortaya çıkış hikâyelerini, hikmetlerini ve bu hikâyelerde yer alan mübarek zatları İlahiyatçı Hüseyin Yağmur “duaların hikâyelerinde” anlatıyor.
  • Sezon 2 Bölüm 297
  • Yayın Tarihi 10.6.2011