İki Dünya Arasında

İki Dünya Arasında' dizi setinde heyecan dorukta

28829 kez izlendi

Detay Yorum Facebook
Embed
Paylaş

Samanyolu TV ekranlarında bu akşam start verecek olan yeni dizi 'İki Dünya Arasında' setinde heyecan dorukta... Samanyolu Haber TV Muhabiri Ayşe Polat'ın ziyaret ettiği sette başrol oyuncuları Meltem Dağ ve İnanç Ömer Benlioğlu dizi ile ilgili bakın neler söylediler.

İki Dünya Arasında Hafta içi her gün 19:30'da Samanyolu Televizyonu'nda...


‘İki Dünya Arasında’, hayatlarını, ‘yaşatmak için yaşa’ felsefesi üzerine kurmuş iki idealist arkadaşın hikâyesi üzerine kurulmuştur. Öğretmen Selim ve İmam Ahmet bu duygularla dolu iki gençtir. Ahmet imam olup hizmetine doğup büyüdüğü mahallede devam ederken, Selim ise öğretmen olup ideallerinin peşinden Suriye’ye gitmiştir. Hikâyemiz Selim’in ülkesine, dolayısıyla da mahallesine geri dönüp hizmetine burada devam etme kararıyla başlayacaktır. Böylece yıllardır mahallelinin ona yakıştırdığı bir kız olan Aslı’yı da yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Ancak şartlar beklenmedik bir şekilde gelişir ve öğrencisi Ali’yle, onun annesi Sahra’yı kurtarabilmek için beraberinde Türkiye’ye getirir. Ne var ki bunu yapabilmek için Sahra’yla formaliteden bir evlilik yapması gerekmektedir. Bir yandan manevi dağılmışlığın yaşandığı, bir yandan üzerinde imar planlarının yapıldığı mahallesine döndüğünde işinin yurt dışındakinden de zor olduğunu görür.

Bu konuda en büyük yardımcısı ise, İmam Ahmet’tir. Ahmet zaten mahallede denge kurma görevini üstlenen, herkesin yardımına koşan ve sevilen bir karakterdir. Selim’in gelmesiyle elinin kuvvetlenmesiyle mutlu olur. Bilgi ve tecrübelerini harmanlayan iki arkadaş, ‘insan kazanmak/topluma kazandırmak’ adına ellerinden geleni yapacaklardır.

Kısa süre sonra bir eğitim derneği kurarak gerek geleceğin yetişkinleri olan gençlere, gerekse onları yetiştiren ailelere yardımcı olmaya çalışırlar. Bu dernek zamanla toplumsal uzlaşma ve barışın, dostluğun ve muhabbetin daim olduğu bir merkez haline gelecektir. Tabi bütün bu iyi ve güzel şeyleri temsil eden dernek, kötü insanlarında hedefi haline gelecektir.
  • Sezon 1 Bölüm 0
  • Yayın Tarihi 2.7.2012
  • 18:50