Haber Özel

Son nefeste şeytan insanı nasıl kandırmaya çalışacak?

8471 kez izlendi

Detay Yorum Facebook
Embed
Paylaş
'Her nefis ölümü tadacaktır.' Peki ölüm anında insan neler yaşayacak, son nefesinde şeytan nasıl ve neyle kandırmaya çalışacak? Samanyolu Haber Televizyonu'nda Haber Özel programının sunucusu Mahir Etyemez'in konuğu olan İlahiyatçı Mehmet Taşkıran, istisnasız herkesi ilgilendiren çok önemli sorulara cevap verdi.

Son nefesini vereceği dakikalarda insanın vücudunda yüksek derecede hararet olacağını ifade eden Taşkıran, o anda başında bulunanların ölmek üzere olan kişinin ağzını ıslatmasının önemli olduğunu ifade ederek "Şeytan bir bardak soğuk suyla o kişinin karşısında duracak. Sana bu suyu veririm ama bir şartla, bana imanını vereceksin diye şart koşacak. Dünya hayatı boyunca namaz kılan, türlü ibadetler yapan kişiler şeytanın bu isteğine karşı çıkıp, ölmek üzere olan kişinin imanını şeytana satmasına izin vermeyecek, ancak müslümana yakışır şekilde yaşamayanlar alıp o suyu içecek." şeklinde konuştu.

Taşkıran, 'ruh çağırma olayı gerçek mi?' Sorusu üzerine de şöyle cevap verdi: "Ruh çağırma Peygamber efendimiz (S.A.V)'in öğrettiği bir ilim değil. Kur'an-ı Kerim'de böyle bir şey yer almıyor. Ruh çağırma işini kesinkes İslam alimleri kabul etmiyor. Bunlar tamamen uydurma başka bir şey değil." Programın tamamını Haber Özel programından izleyebilirsiniz.
  • Sezon 1 Bölüm 0
  • Yayın Tarihi 17.11.2012
  • 23:30